Vyberte stranu

Vitajte na mieste plnom kreativity a inšpirácie! Otázka pre vás: Chcete ovládnuť superhrdinskú silu kreslenia alebo písania? Potom ste na správnom mieste. Na našich stránkach sa dozviete o komiksoch a ako ich tvoriť. Nemusíte sa báť žiadnych siahodlhých poučiek. Komu by sa to predsa chcelo čítať? Nám isto NIE!

Prvá dôležitá otázka je… Čo to vlastne komiks je? Môžeme ho definovať ako kreslený seriál, ktorý v zjednodušenej forme rozpráva fascinujúce príbehy

 

Ale ako na to? Tvorba komiksov vyžaduje schopnosť nielen kresliť, ale aj písať. No nebojte sa, na pomoc je tu náš článok, ktorý vás prevedie krokmi tvorby komiksu.

 

  • Nápad/myšlienka (aká téma či ekológia, demokracia alebo finančné problémy, aké postavy, prostredie a pod.)
  • scenár alebo storyboardy storyboardy (základné náčrty, detailnejšie aj celkovo prostredia)
  • základné farby,
  • základný lettering
  • finál – finálny lettering a finálne farby s efektami

 Ako sme sľúbili, nič dlhé nečakajte. Prezradili sme len základné kroky tvorby. K tým sa, ale dostaneme až po osvojení si základov kresby a písania, ktoré sa vás pokúsime naučiť.

Ak by vás to zaujímalo?

 

Cestujeme po Slovinsku s cieľom zdieľať našu myšlienku tvorby komiksov s deťmi a mládežou. V spolupráci s knižnicami sme za rok 2023 vysvetlili už stovkám detí, ako taký komiks vzniká. A stále pokračujeme a vzdelávame.

 

Doteraz sme vytvorili množstvo úspešných komiksov, ktoré nájdete v našej zbierke TU. Pridajte sa k nám na tejto úžasnej ceste umenia a objavte svet komiksov s nami!