IVANA JANČOVÁ

AUTORKA KOMIKSOV A POVIEDOK

Milujem superhrdinov. Komiksy, seriály a filmy o nich sú mojou najväčšou inšpiráciou. Láska k nim ma priviedla k písaniu komiksov, ktoré sa stali súčasťou môjho života. Baví ma písať aj poviedky, ktoré mi vždy pomôžu dostať z hlavy všetky nekonečné a zvláštne myšlienky.

V písaní sa zlepšujem každý deň. Najviac mi pomáha čítať knihy a pri tvorbe komiksov beriem veľa inšpirácie z filmov a seriálov. Písať komiksy som sa naučila vďaka YouTube, knihám, komiksom, filmom a seriálom, pretože z každého som si vzala niečo. Vytvorila som si svoj vlastný postup a dnes som autorkou komiksov. Spolu so sestrou sme v roku 2022 uzavreli spoluprácu aj s vydavateľstvom a v septembri 2023 sa budú decká v školách učiť z učebnice, kde je náš komiks. Superhrdinský príbeh pátračov, ktorí musia zachrániť mesto pred kliatbou. Učebnica Čítanka pre deti 4. ročníka na základnej škole je zatiaľ našim najdlhším počinom a prvým počinom, ktorý sme vytvorili v spolupráci s vydavateľstvom.

Teším sa, že  vyučovanie v školách bude obohatené komiksom od sestier Jančových. Okrem učebnice sme do dnešného dňa vytvorili komiksy Peter: Skúška, Eco a Tank: zelená liga, Demo a Diana: Voľba je tvoja, Anička, Extraliga a Rytier a hrom: Most strachu. Všetko toto sú síce komiksy pre mladšie publikum, teda okrem Demo a Diana: Voľba je tvoja. Tento komiks vznikol v roku 2020 a venujeme sa v ňom téme demokracie.

323453381-512-k670837

Miestnosť za sklom

obalka

Kto ma zachráni?

“Neutekajme z pekla, v ktorom sa môžeme naučiť žiť a vytvoriť z neho nový svet.” Pre mňa najobľúbenejšia hláška z mojej knihy s názvom. Ak hľadáte správny smer alebo máte strach z toho, že sa vzdáte osudu, poďte so mnou prežiť jedno z najnáročnejších a najnebezpečnejších dobrodružstiev v mojom živote.  V mojom príbehu sa nebudete nudiť. Bude sa bojovať po boku Batmana či Sherlocka Holmesa, pátrať, blúdiť vysoko v horách, zabíjať, báť sa, opäť utekať, ošetrovať zranených, cestovať po Mexiku a robiť mnoho ďalších šialených vecí. Čo všetko by ste urobili vy pre to, aby ste sa zachránili? V auguste roku 2022 som zistila na vlastnej koži, čo všetko som ochotná pre svoju záchranu urobiť.

magnus obalka

Magnus

Magnus vykonáva nezvyčajnú profesiu, ktorá sa nazýva “ukončovač vzťahov”. Najväčším zdrojom peňazí sú sociálne siete, ktoré mu pomáhajú získavať zákazníkov. Jedného dňa sa stane vražda a vrahom nie je nikto iný ako roky obávaný sériový vrah prezývaný “15 minút slávy”. Vyberá si miesta, ktoré mu prinesú 15 minút slávy a utečie. Je mu jedno koľko za sebou mŕtvych zanechá, hlavne, že ma divákov. Magnus sa stáva svedkom jeho vraždy a bude musieť vraha dolapiť.